خرید فایل های قابل دانلود
جستجو   :  

معرفی و کاربردهای برنامه ایندیزاین

برنامه‌ی ایندیزاین (adobe indesign cc) امروزه با تولید نرم‌افزارها و برنامه‌های تخصصی قابل استفاده‌ی عموم درتمام رشته‌ها نام برنامه‌هایی با پیشوند adobe بسیار شنیده می‌شود در واقع adobe شرکت بزرگی است که در ارائه‌ی نرم افزار های تخصصی و در عین حال عامه‌ پسند بسیار موفق عمل کرده است. نرم افزارهایی چون adobe illustrator، photoshop، adobe contact و.... از نرم افزار‌های معروف این شرکت می‌باشد. برنامه‌ی adobe indesign cc از زیر مجموعه‌ی برنامه‌های creative cloud (cc) بوده که درواقع به مجموعه‌ای از برنامه‌های مورد استفاده برای بازاریابی، طراحی، ارتباطات درچاپ و... گفته می‌شود. کاربرد اصلی این برنامه برای صفحه‌ آرایی، دیزاین، ویرایش و حروف چینی کتب، مجلات، روزنامه‌ها، بروشورها و... است. شاید بگویید برنامه‌هایی از گذشته وجود داشت که این کار را انجام می‌دادند اما هنوز برای قضاوت بین این برنامه‌ها و برنامه‌ی indesign زود است. این نرم افزار در ابتدای تولید خود در سال ۱۹۹۹چندان موفق عمل نکرد اما با تصحیح و اپدیت های پی درپی به یکی از نرم افزارهای محبوب در جهان تبدیل شد.

کاربرد برنامه ایندیزاین

Adobe indesign با فراهم آوردن طیف وسیعی از آپشن‌ها و امکانات در کنار هم به شما بعنوان ویراستار یا صفحه آرا اجازه می‌دهد با خیال راحت به طراحی و تایپ خود بپردازید. معمولا کلمه‌ی تایپ در ذهن ما یادآور برنامه‌ی معروف Word است اما باید بگوییم کار برای صفحه آرایی و ویراستاری نیازمند کیفیت بالای تصاویر و جداول و نمودارهاست که با نرم افزار word حتما به مشکل خواهید خورد. Adobe با اضافه کردن بسیاری از امکانات برنامه‌های معروف گرافیکی خود مثل illustrator و photoshop امکان طراحی وکتور‌ها و بسیاری از علائم را به شما می‌دهد. قابلیت تنظیم حروف ایجاد سبک‌های حروفی جدید انواع ابزار برای قرارگیری درست عناصرگرافیکی محیط کار راحت ( و البته هماهنگ با سایر برنامه‌های adobe) پشتیبانی از بسیاری از انواع فایل‌ها و فرمت‌ها توانایی ایجاد خروجی با فرمت pdf توانایی ایجاد کتاب‌های الکترونیکی با نسخه‌ی EPUB و..... از ویژگی‌های این نرم افزار می‌باشد.

این نرم‌ افزار نیز مانند سایر نرم افزار‌ها کاری را انجام می‌دهد که ما ازآن‌ می خواهیم و طبعا این خلاقیت شماست که به کمک امکانات این برنامه آمده و ترکیب جدیدی ایجاد می‌کند. کار با این نرم افزار زمانی دلنشین و نتیجه‌ی حاصله جذاب است که به نوع محتوای خود توجه کنید گاه امکانات جذاب این نرم افزار شما را ترغیب به استفاده‌ی بی‌ربط از آن‌ها می‌کند و گاه با همین ابزار‌ها می‌توان موضوعات جدا از هم را به زیبایی به هم مرتبط کرد باید صبر و حوصله به خرج دهید، به اندازه‌ی کشیدن یک تابلوی نقاشی زیبا ویا حتی بیشتر. ودر آخر چیزی که این برنامه را برای ما فارسی زبان‌ها خاص می‌کند ارائه‌ی نسخه‌ی خاورمیانه‌ای این برنامه است که اجازه‌ی حروف چینی و صفحه آرایی برای کتاب‌های فارسی، عربی و عبری را به ما می‌دهد نرم افزار‌های قبل indesign از زبان فارسی به این شکل پشتیبانی نمی‌کردند و باید از برنامه‌های مبدل استفاده می‌شد. ضمنا استفاده از این نرم افزار و دسترسی به بعضی ویژگی‌های آن نیازمند پرداخت مبلغی به‌عنوان اشتراک ماهیانه یا سالیانه می‌باشد.

محتوانویس:زهراسعادتپور

 

تاریخ درج  :  1400/4/2  

ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی